Kuidas muuta suvekuumus koerale talutavaks?

Palaval suvepäeval võib loomi tabada kuumarabandus. Kuna lemmikud ei higista nagu meie, on neil oluliselt raskem kuuma taluda. Pet City kauplusest leiad laia valiku tooteid, mis aitavad hoida lemmiklooma kehatemperatuuri normis.


Soojal päeval tuleks vältida neljajalgse sõbraga otsese päikese käes viibimist ja teha jalutuskäike kas varahommikul või hilisõhtul. Kindlasti peaks olema alati kaasas joogivesi ning mitte mingil juhul ei tohi jätta looma kuumal päeval üksi autosse – vaid paari minutiga võib autos olev temperatuur kerkida õues valitsevatest soojakraadidest üle kümne pügala võrra kõrgemaks.

Kuumarabandusele on vastuvõtlikumad lühininalised tõud – nii kassid kui ka koerad. Leitsakut taluvad halvemini tumeda ja paksu karvkattega, vanemad või väga noored lemmikloomad.

Selleks, et saaksid enda neljakäpalise sõbraga mõnusamalt suve nautida, oleme pannud kokku mõned ideed, mis aitavad ka loomadel suvekuumust paremini taluda.

 1. Basseinipidu koertele – aga miks mitte! Kutsu kutsad külla ja pidu Flamingo libisemiskindla põhjaga koertebasseinis võib alata. Loomadel saab eriti lõbus olema, kui jätad ka mõne vihmuti jooksma. Kes saab veejoa esimesena kinni püütud? Seda koosviibimist meenutatakse sabaliputuste saatel veel kuidki hiljem!

  Kuidas muuta suvekuumus koerale talutavaks?

 2. Jäätis teeb tuju heaks ja pakub jahutust. Paku koerale külmutatud FoodStudio koertele mõeldud puljongit. Enne puljongi sügavkülma lükkamist võid sinna sisse panna ka veidi krõbinaid või maiustusi, siis on koeral puljongijäätist nosides veelgi rohkem maitseelamusi ja avastamist.

 3. Loodusesse ujuma ja mängima! Õnneks leidub Eestis veekogusid, kus saab edukalt ka koos koeraga ujumas käia (kindlasti kontrolli enne reegleid – kõik rannaalad pole koertele lubatud). Võta kaasa ka mõni hõljuv mänguasi, mida saad lemmikule vees loopida. Selliseid tooteid leiad brändide nagu Chuckit, Hunter, West Paw ja Kong valikust. Mängurõõmu jagub kõigile!

  Kuidas muuta suvekuumus koerale talutavaks?

 4. Mõnus SUP-laua või kanuumatk? Jah, muidugi! Pane koerale selga erksas toonis päästevest. Kui kanuu kogemata ümber käib, on loom päästevestis kergelt nähtav ja turvaliselt veepinnal. Vette kukkudes võib koer paraku paanikasse sattuda, hakata rahmeldama ja rapsima, kulutades selleks liigselt energiat. Kandes päästevesti, mis teda turvaliselt veepinnal hoiab, on lemmikul palju turvalisem olla.

 5. Kodus olemine on alati mõnus. Kuuma ilma korral ei tasu lemmikut liigselt koormata. Paku talle võimalust olla kodus jahedamas kohas (näiteks vannitoas) ja osta koerale jahutusmatt, millel saab pikutada ning puhata.

  Kuidas muuta suvekuumus koerale talutavaks?

  HEA TEADA!

Oska märgata kuumarabanduse sümptomeid:

 • oksendamine ja kõhulahtisus;

 • ilavool;

 • tugev lõõtsutamine, silmade vilamine;

 • südame rütmihäired;

 • erkpunased limaskestad;

 • loid olek või vastupidi – rahutu olek;

 • teadvuse kaotus;

 • šokk.

Kuumarabanduse korral tuleb helistada viivitamatult loomaarstile ja sõita kliinikusse. Tegu on eluohtliku seisundiga, mis võib lõppeda surmaga. Lõunakeskuse loomakliinikuga saad ühendust numbril +372 5303 5388.


TOOTED

JAHUTUSVEST 36.90, Rukka, PetCity

VEEMÄNGUASI 14.99, Hunter, PetCity

PALL 39.90, Chuckit, PetCity

KOERABASSEIN 64.90, Flamingo, PetCity

JAHUTUSMATT 49.90, Scruffs, PetCity


Huvitavat lugemist